Magyar Kupa

Kétgólos előnyt szerzett a Loki

A Debrecen 4-2-re verte a Diósgyőrt a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének első meccsén.

Szakályt Elek és Kádár üldözi - fotó: MTI

Kezdetben tapogatózó játék folyt a pályán, a kapuk nem forogtak veszélyben - írta a dvsc.hu. A Loki többet birtokolta a labdát, de nehezen tudott a vendégvédelem mögé kerülni. A 17. percben szöglet után Brkovics fejelt fölé, ezt leszámítva más lehetőséget nem jegyezhettünk fel az első húsz percben. Egyre nagyobb tempót diktált a Debrecen és ennek meglett az eredménye, ugyanis egy szép akció végén Seydi fejelt a hálóba, majd egy előre ívelt labdát Volas lőtt be közelről, így bő félóra elteltével már két góllal vezettek a hazaiak. A 37. percben szépített a Diósgyőr, egy védelmi hiba után Grumic talált be. Még a szünet előtt Bódi állította vissza a kétgólos különbséget. A hajrában a csereként beállt Tisza Tibor lőtt egykori csapata hálójába, majd a 90. percben szépítettek a vendégek, így 4-2 lett az eredmény. A visszavágót május 7-én rendezik.

Magyar Kupa
elődöntő, első mérkőzés:
INFO DVSC-TEVA - Diósgyőri VTK 4-2 (3-1)
gól: Seydi (21.), Volas (32.), Bódi (41.), Tisza (85.), illetve Grumic (36.), Elek (90.)
[1687238] 2014-04-15 18:00:00 Debrecen - Diósgyőrx;