Spanyol Király Kupa

Bale kupát nyert a Real Madridnak

A Real Madrid 2-1-re verte a Barcelonát szerdán, Valenciában a labdarúgó Spanyol Király Kupa döntőjében.

Bale gólja döntötte el a döntőt - fotó: AFP

Amíg a márciusi bajnoki egy jóval küktetőbb és látványosabb első félidőt hozott, addig a mostani meccsen inkább óvatosabb csapatokat láttunk. A Real Madrid némileg frissebbnek, a Barcelona pedig tompábbnak tűnt. Az első tíz percben Bale kétszer próbálkozott lövéssel, majd a 11. percben gólt szerzett a Real. Benzema balról indította Di Maríát, aki lesgyanús szituációban lépett ki középen, kapura tört, Jordi Alba beérte, végül a madridi balról lőtt, Pinto vetődve beleért, de a labda a hosszú alsó sarokba gurult (0-1). A madridi gólt követően a Barcelona jóval többet birtokolta a labdát, ám egyszer sem tudta "lenullázni" a rivális védelmét, komoly helyzet nélkül tudta le az első 45 percet.

A szünet után sem változott a helyzet, főképp a Real térfelén zajlottak az események, de a Barca továbbra sem tudott helyzetbe kerülni. Eközben a fővárosi gárda veszélyesen kontrázott, Bale és Benzema is helyzetbe került. Aztán egy rögzített szituáció gólt eredményezett a Barcelonának: a 68. percben Xavi lőtt be balról szögletet, Bartra pedig tíz méterről a bal felsőbe fejelt (1-1). Úgy tűnt hosszabbításba torkol a meccs, amikor öt perccel a vége előtt Bale meglódult a félpályától a bal oldalon, Bartra az oldalvonalon túlra szorította őt, de a walesi lefutotta a védőt, kapura tört és balról, hat méterről, Pinto lábai között a kapuba gurított (1-2). Négy perccel később Neymar lábában volt az egyenlítés, de a brazil hatalmas helyzetben a kapufát találta el.

A Real Madrid története 20. kupaelsőségét jegyezte.