VB 2014

És a hetedik napon Chile hazaküldte Spanyolországot

A címvédő Spanyolország 2-0-ra kikapott Chilétől a brazíliai labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának második fordulójában.

Casillasnak megint nem volt jó napja - fotó: AFP
Ha más nem is, a történelem feltétlenül a spanyol válogatott mellett szólt, mert a korábbi világbajnokságokon soha nem szenvedett vereséget a második csoportmeccsén. Nos, a chileiek elleni első félidő azt sugallta, megszakad ez a sorozat. A dél-amerikai gárda mindjárt az első percben gólt szerezhetett volna, ekkor még szögletre mentettek a spanyolok, de a 20. percben már nem volt kegyelem: labdavesztés után Áranguiz a 16-os jobb oldaláról keresztbe passzolt, Vargas átvette, egy csellel elhúzta Casillas mellett, és öt méterről a hálóba lőtt (0-1). A chilei gól után erőlködött a címvédő, szokásos passzjátékkal operált, viszont igazi helyzet nem alakult ki Bravo kapuja előtt. Sőt, a másik oldalon újabb gól született, Alexis Sánchez lőtt szabadrúgást a jobbösszekötő helyéről, 22 méterről, Casillas védte, de a kipattanót Aránguiz a bal felsőbe küldte (0-2).

vb-2014

A szünet után Vicente del Bosque, a spanyolok szövetségi kapitánya előbb Kokét, majd Fernando Torrest küldte csatába. Az 53. percben Busquets szépíthetett volna, de Costa nagyszerű ollózása után négy méterről ajtó-ablak helyzetben mellé trafált, majd szokás szerint hasztalan adogatták körbe a labdát a spanyolok a chilei 16-os előterében. Hiányzott a spanyol csapat játékából az ötlet, Iniesta és társai képtelenek voltak olyan váratlan húzásokra, ami az elmúlt három nemzetközi tornán trófeákat eredményezett. Totális kudarcot vallott az a taktika, ami 2008 óta két Európa-bajnoki és egy vb-címet hozott az ibériai alakulatnak. Chile megőrizte előnyét, 2-0-ra győzött, és a világbajnokság hetedik napján kiejtette a címvédőt.

Ebben a csoportban már csak az elsőség kérdéses, erről a Hollandia-Chile csata fog dönteni.

[1444390] 2014-06-18 21:00:00 Spanyolország - Chilex
[1444390] 2014-06-18 21:00:00 Spanyolország - Chilex;